Google AdSense Nedir - Seo Hizmetleri
  • 05301198874
  • İstanbul / Çekmeköy
 Google AdSense Nedir

Google AdSense Nedir

Google Adsense Nedir

Google AdSense web sitesi sahiplerinin sitelerine hedefli reklamlar yerleştirmesine ve bir kullanıcı reklamlardan birine her tıkladığında para kazanmasına olanak tanıyan bir programdır. Program Google tarafından yürütülmektedir ve web sitesi sahiplerinin trafiklerinden para kazanmalarının en popüler yollarından biridir.

Bu Google programı, reklamları web sitenizin içeriğiyle eşleştirerek çalışır. Bir kullanıcı sitenizi ziyaret edip bir reklama tıkladığında para kazanırsınız. Kazandığınız para miktarı, reklamın türü, reklamın boyutu ve reklam verenin tıklama başına ödemek istediği fiyat gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Web sitenizde görüntülemeyi seçebileceğiniz birkaç farklı reklam türü vardır. En yaygın reklam türü, metin ve bağlantı içeren basit bir reklam olan metin reklamdır. Ayrıca resim reklamları, video reklamları ve zengin medya reklamlarını görüntülemeyi de seçebilirsiniz.

Reklamın boyutu da önemlidir. Google, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli boyutlar sunar ve web sitenize en uygun boyutu seçebilirsiniz. Reklam ne kadar büyük olursa, tıklama başına o kadar fazla para kazanabilirsiniz.

Reklam verenlerin tıklama başına ödemeye hazır oldukları fiyat, ne kadar para kazanabileceğinizi de belirleyen bir faktördür. Reklam verenler anahtar kelimeler için teklif verir ve en yüksek teklifi veren, birisi o anahtar kelimeyi aradığında reklamının görüntülenmesini sağlar. Tıklama başına kazandığınız tutar, reklam verenin ödemek istediği tutara bağlıdır.

Bu yazımızda Google AdSense nedir sorusuna yanıtlar verip Google AdSense hakkında birçok bilgiyi sizinle paylaştık. Eğer bu bilgiler sizin için yeterli olmadıysa aklınıza takılan her türlü soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar
SEO Eğitimi – Nasıl Yapılır – Eğitim Ücreti

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) eğitimi, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi sıralanmasını sağlamak için yapılan çalışmaları öğrenmek için gereklidir....

devamı
VPS Nedir – Ne işe Yarar – VPS Fiyatları

VPS (Virtual Private Server) bir tür sanal sunucudur. VPS, bir fiziksel sunucunun bölünmüş bir bölümüdür ve birçok kullanıcıya özgü...

devamı
İlk Sayfa Garantili SEO

Garantili SEO, internet adreslerinin arama motorlarında başarısının artmasını sağlar. SEO hizmeti desteğiyle sizde işletmenizi daha da büyütebilirsiniz. İlk sayfa...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder