Site Dışı (Off Page) Seo Nedir ve Nasıl Yapılır - Seo Hizmetleri
  • 05301198874
  • İstanbul / Çekmeköy
 Site Dışı (Off Page) Seo Nedir ve Nasıl Yapılır

Site Dışı (Off Page) Seo Nedir ve Nasıl Yapılır

İnternet sitenizde SEO çalışması yapmak istediğinizde, birçok teknik yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında, faydalı ve web sitenizin arama motorlarında yükselmesine destekleyici olanı Off Page SEO olarak bilinir. İnternette bir web sitesinin popülerliği, site dışı popülerlik ile ölçülmektedir. Web sitenizin Off Page SEO çalışmaları ne kadar güçlü olursa, Google vb. arama motorlarının tamamında değerli görünmesi ve popülerliği bu çalışmalarınıza göre arttırmış olabilirsiniz.

Web sitenize dair internet dünyasında bilinirliği arttırmanın birçok yolu bulunur. Yapacağınız yöntemler arasında organik bilinirlik seviyenizi ne kadar arttırabilirseniz, Google gibi arama motorlarında da sektörünüze ait sıralamalarda yükselmeniz de o kadar etkili olacaktır. Yapay veya organik olmayan tüm işlemler, SEO çalışmalarınızda size faydadan çok zarar getireceğini unutmamalısınız. En büyük olumsuz etken ise, Off Page SEO çalışmalarında yapılan yanlış işlemlerden dolayı Google’dan spam cezası almaktır.

En Doğru Off Page SEO Çalışmaları Nelerdir?

Herkes tarafından yapılabilecek olan birçok Off Page SEO çalışması bulunur. Bu çalışmalar arasında en bilindik teknikler şu şekilde listelenebilir:

  1. Sosyal Medya
  2. Forum, Blog Tanıtımları
  3. Soru – Cevap ve Sözlük Sitelerinde Tanıtımlar
  4. Resim ve Video Platformları
  5. Paylaşım Siteleri

Site Dışı SEO çalışmaları konusunda sosyal medya, en güçlü tekniklerden biridir. Twitter, Instagram ve Facebook gibi mecralar içerisinde web sitenize ait açacağınız sayfa/hesaplar ile sitenizi takip eden kullanıcılar ile en doğru etkileşimler, onların sizin sitenizin ismini kullanarak paylaşım yapmalarıyla gücünüzü gösterebilirsiniz.

Site içeriğinize bağlı olarak yine yapabileceğiniz site dışı SEO çalışmaları arasında forumlarda ve blog sitelerinde tanıtımlar yer alır. Bu tanıtımlar, bilgi paylaşımı yaparken kendi sitenize de yönlendirme yapabileceğiniz orijinal kullanıcı yorumu ya da bilgi veren blog yazıları tarzında olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede tamamen organik bir çalışma ile web siteniz, bambaşka sitelerde tanıtılmış olur.

sözlük vb. birçok popüler sözlüğe herkes her şekilde yorum yazabilir ve okuyabilir. Google’ın gözünde yıllardan beri değerli olan sözlük’te birkaç başlıkta sitenize ait tanıtımların yer alması, olabildiğince site dışı SEO çalışmalarınızı güçlendirir.

Resim, video veya paylaşım sitelerinde ise tamamen kullanıcı dostu paylaşımlar yapılması ve bu paylaşımlar içerisinde de site adresinizin, site isminizin birlikte tanıtılması en önemli detaylardan biri olacaktır. İnternet sitenizin en iyi şekilde dışarıya paylaşım yaparken tanıtımı, sitenizin bilinirliğiyle beraber arama motorları tarafından da popülerliğini ve imajını güçlendirecek bir SEO çalışması olacaktır.

Benzer Yazılar
Google Reklam Verme

Google reklam verme hizmetlerinden faydalanarak işletmenizin popülerliğini artırabilirsiniz. İşletme sahipleri tarafından son yıllarda Google reklam verme hizmetlerine aşırı düzeyde...

devamı
Seo Paketleri

Genel anlamıyla web sitenizin arama motorlarında en üst sıralara gelmesi için yapılan çalışmaların tamamına Seo paketleri denilmektedir. Firmamız tarafından...

devamı
SEO Uzmanı Nasıl Olmalı

Bir SEO uzmanı, bir sitenin Google, Yandex ve Bing gibi Arama Motorlarında sıralamasını yükseltmek için SEO’nun nasıl çalıştığını ve...

devamı
Yorumlar
  • Hikmet

    Faydali bilgiler var teşekkür ederim

Yorum Gönder